Изведоха от реанимация и второто дете, пострадало при катастрофата в Горна Оряховица
15-годишното момче, което пострада в тежка злополука в гр. Горна Оряховица предходната седмица, беше изведено от реанимация. Това оповестяват от " Пирогов ".
Момчето към този момент е пациент на Детската травматология на " Пирогов “, където през вчерашния ден беше преместено и 12-годишното момче, потърпевшо в същия случай.
ФОКУС
И двете деца бяха с политравма и се наложи да бъдат превозени с хеликоптер заради тежкото им положение след злополука. Те минаха реанимационно и хирургично лекуване.
Припомняме, че тежката злополука стана късно през нощта на 18 юни 2026 година Зад кормилото е бил 15-годишен юноша, който взел автомобила на татко си без позволение. В транспортното средство са пътували още четири деца на възраст сред 12 и 14 години. Вероятната причина за случая е високата скорост, вследствие на която малолетният лидер е изгубил надзор над ръководството. Преди да се вреже в бетонен дирек, колата се е блъснала поредно в два други автомобила, два контейнера за боклук и гаражна врата.
Две от потърпевшите деца бяха превозени по неотложност с въздушни коли за спешна помощ, изпратени от базите в Сливен и София.
Момчето към този момент е пациент на Детската травматология на " Пирогов “, където през вчерашния ден беше преместено и 12-годишното момче, потърпевшо в същия случай.
ФОКУС
И двете деца бяха с политравма и се наложи да бъдат превозени с хеликоптер заради тежкото им положение след злополука. Те минаха реанимационно и хирургично лекуване.
Припомняме, че тежката злополука стана късно през нощта на 18 юни 2026 година Зад кормилото е бил 15-годишен юноша, който взел автомобила на татко си без позволение. В транспортното средство са пътували още четири деца на възраст сред 12 и 14 години. Вероятната причина за случая е високата скорост, вследствие на която малолетният лидер е изгубил надзор над ръководството. Преди да се вреже в бетонен дирек, колата се е блъснала поредно в два други автомобила, два контейнера за боклук и гаражна врата.
Две от потърпевшите деца бяха превозени по неотложност с въздушни коли за спешна помощ, изпратени от базите в Сливен и София.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




